Jump to content

Magyarország egyetlen erőforrása: az agy

2016. 04. 19. 14:44

Közel 100 hazai és külföldi előadóval készül a digitalizáció legfrissebb trendjeit vizsgálja a robotikától az okosvárosokon át, az intelligens egészségügyi megoldásokig a május 23-ára szervezett SMART 2016 konferencia.

A SMART 2016-on szó lesz többek között az okosvárosokról, a digitális egészségiparról, az okos járművekről, az e-közigazgatásról, a kiberbiztonságról, illetve az internetes innovációról. A résztvevők továbbá olyan húsbavágó kérdésekre is választ kaphatnak, hogy milyen lesz Budapest 30 év múlva, hogyan robbantotta fel a digitalizáció a vállalati kommunikációt, vagy miért az emberi agy Magyarország egyetlen erőforrása.

Nyugdíjazzák a bankokat a fintech startupok?

A konferencián számos már sikeres techcég is beszámol tapasztalatiról. A budapesti fejlesztőközponttal rendelkező, 1,6 milliárd dollárra értékelt Skyscanner mobilfejlesztési projektjeibe enged betekintést. A Supercharge nevű magyar applikációfejlesztő cég arról tart előadást, hogy hogyan rengetik meg a New York-i albérlet piacot. A Fintech Group pedig arra mutat rá, hogy a pénzügy terén megjelenő technológiai megoldások hogyan válthatják ki rövid időn belül a klasszikus banki szolgáltatásokat.

A rendezvényen a fentiek mellett szó lesz az oktatás és a technológia viszonyáról, a robotikáról, a digitalizáció HR szakmára kifejtett hatásáról, a fejlesztők aktuális kihívásairól és a hazai startupok exportlehetőségeiről is.

Itt lesz az európai startupok krémje

A SMART 2016 konferencián tartják a Telekom nemzetközi innovációs versenyének döntőjét is, melyben 13 ország – köztük Nagy-Britannia, Németország, Lengyelország és Magyarország – legjobb startupjai szállhatnak ringbe. A fináléban a 10 legjobb csapat mérkőzik meg a Telekom nemzetközi startup-szakemberei előtt.