Mivel rendszerint nem engedjük meg a gyerekeknek, hogy pocsolyákban, vizes árkokban csapassanak, nagy élmény, ha szülői utasításra ugrálhatnak a patakban egy túra alatt. Ehhez a Rám-szakadék a legextrémebb helyszín, ám egyrészt a kisebb gyerekek (vagy a szüleik) beparázhatnak a szikláktól és a láncos ereszkedéstől, másrészt rendszerint iszonyú a tömeg. Az ország másik felében azonban van egy patakvölgy, ahol a kisebbek is bátran akciózhatnak.
A Cuha-völgy jóval kisebb kihívást jelent, alig van szintemelkedés, ráadásul az út is elég jól kiépített.Az öt kilométeres távot még a legkisebbekkel is kényelmesen meg lehet tenni.A szakaszon vonat is közlekedik – Vinye és Porva-Csesznek között –, így ha a család nem akar sokat gyalogolni, célszerű odafele vonattal menni, visszafelé pedig gyalogolni. Fordítva is lehet, csak akkor a vonat indulásához vagyunk kötve, amit komolyan kell venni, mert mindössze napi négy vonatpár közlekedik.
A rövid túra attól vadregényes, hogy a völgyben kanyargó Cuha-patak folyamatosan keresztezi az ösvényt, és ezeken a helyeken bokáig kell gázolni a vízben. Ez azt jelenti, hogy vízálló bakancsban kell elindulni – vagy meg kell várni a nyarat, amikor túraszandálban csattoghatunk bele a vízbe.
Ha valakinek kevés lenne az öt kilométer, körtúrát is tehet. Ha végigmegyünk a Cuha-völgyön észak felé, Vinyénél a Hódos-ér mentén kanyarodhatunk vissza Porvába. De Vinyénél az újabb patakmeder helyett akár a Zörög-hegy, Lovászkúti vadászház irányába is kanyarodhatunk a sárga-zöld jelzésen visszafelé jövet. A körtúrák több mint tíz kilométer hosszúak – 12-14 kilométeresek –, de mivel nincs túl nagy szintemelkedés, teljesíthetők.
A Cuha-völgyet nem érdemes tavaszi szünetben felkeresni,ekkor ugyanis irdatlan nagy a tömeg: a vonatra rendszerint nem is férnek fel a gyerekek, ráadásul az erdő is dugig van. Válasszunk átlagos hétvégét, mert normál ügymenetben alig járnak erre turisták.